1. ročník

4. – 6. srpna 2023

V prvním srpnovém víkendu se na zámek v Bělé pod Bezdězem sešlo 18 amatérských i profesionálních malířů, aby se stali účastníky historicky prvního MALÍŘSKÉHO SYMPOZIA. 
Pátek byl věnován seznámení, poznávaní místa i účastníků navzájem, pro přespolní bylo zajištěno ubytování přímo na zámku. 
Od sobotního rána se začalo tvořit. Ač nám počasí vůbec nepřálo, přesto zavítala na zámek řada hostí a společně s účastníky vytvořili skvělou atmosféru sympózia. Doprovodný program byl připraven pro zvídavé a zvědavé návštěvníky. Milli Janatková a její malovací dílny, promítání filmů o historii Bělé, zajímavé kulinářské dobroty, vínečko… Ale hlavně samotní výtvarníci, jejich díla a proces tvorby. Kdy můžete jen tak nahlédnout výtvarníkům tak říkajíc „přes rameno”.  Vernisáž spojená s aukcí výtvarných děl byla, hlavně díky vtipnému a pohotovému moderátorovi, úspěšným zakončením benefiční akce. Obrazy se nakonec prodaly všechny až na jeden jediný a byly vydraženy za částku 108.500,- Kč. Kdo s námi vydržel až do večera, toho rozparádil hudební soubor Lovesong Orchestra, při tanci jsme se konečně zahřáli. 
 
A vpravo malá galerie výtvarných děl, která spatřila světlo světa v sobotu 5. srpna na zámku. 
Díky všem, kteří jste přišli, kteří jste tvořili, všem, kteří jste připravili dobroty, kteří jste pomáhali, všem, kteří jste kupovali a všem, kteří jste pařili do noci. Bylo to neuvěřitelné a byla to jízda, a to hlavně díky vám!! 
Za obrazy se vybralo 108.500,- Kč, za vstupné 4.500,-. Částka bude použita k dalšímu zušlechtění zámeckých interiérů.
 
A my se těšíme na každé „příště” s Vámi nejen na zámku v Bělé.