Načítám Akce

« Všechny Akce

  • akce již proběhla.

Rozsvícení vánočního stromu

3 prosince – 14:3018:00

První adventní neděli se obvykle rozsvěcejí vánoční stromky ve městech, aby nás provázely celým adventním obdobím až do Štědrého dne, toužebně očekávaného hlavně dětmi. V našem městě tomu není jinak. Letos jsme tradiční akci rozšířili a přizvali i děti ze školy a školky, aby mohly svým nejbližším ukázat, jak se těší na Vánoce. Přijměte tedy naše pozvání již od 14.30

Čeká vás:

14.30 

ZAHÁJENÍ VÝSTAVY „KREATIVNÍ ŠKOLKA“

Přízemí MKZ, vstup ze Střelecké ulice

Víte, jak podporuje kreativitu dětí mateřská škola? Že není jen o hlídání dětí, ale také o adaptaci v kolektivu, prvních kamarádstvích a také přípravě na budoucí školní povinnosti? Přijďte se podívat. Výstava, kterou připravily děti a jejich učitelky, najdete po celé budově MKZ. 

15.00 

NAD BETLÉMEM SVÍTÍ HVĚZDA

Pohádka v Komorním sále MKZ 

Hraje divadlo eMILLIon

Nebudete u ní mrznout venku, ale přijdete se zahřát do Komorního sálu na náměstí. Vstupné bude tentokrát dobrovolné, ale pozor, kapacita sálu je přece jen omezena. 

16.00

ZAHÁJENÍ VÝSTAVY FOTOGRAFIÍ „ZIMA“

Fotoklub Sokol Mladá Boleslav ve Výstavním sále

16.15

VENKOVNÍ PROGRAM ZAHAJUJÍ VAŠE DĚTI ZE ŠKOLKY A ŠKOLY

JEŽÍŠKU, PŘINES – textová dílna Slávka Janouška. Osm muzikantů se zpěváky představí nejnovější zimní písničky. Pásmo bude proloženo krátkými vánočními texty.

POŠTA PRO JEŽÍŠKA

Po celou dobu venkovního programu budete mít možnost poslat „největší přání Ježíškovi“. Dopis si můžete připravit doma nebo napsat vzkaz přímo na místě a vhodit do naší andělské schránky, kterou jistě v parku nepřehlédnete. Nejlepší přání budou anonymně prezentována při vánočním jarmarku 10. 12. 

17.30

VLASTNÍ ROZSVÍCENÍ STROMU

Město pro vás připravilo rozsvícení zcela jinak! Víc neprozradíme, snad jen to, že tradiční pohoštění horkým vínem pro slavnostní chvíli začátku adventu nebude chybět. Při rozsvícení zaznějí andělské zpěvy a koledy andělů z divadla eMILLIon i vánoční přání od starostky a místostarosty města. Také si budete moci již tradičně odnést domů vánoční světlo. 

18.00

PRVNÍ ADVENTNÍ KONCERT 

Bělská farní schola v kostele Povýšení sv. Kříže

I letos si můžete vyslechnout adventní zpěvy, které zpívali naši předkové během čtyř týdnů před Vánocemi. Uslyšíte i varhanní improvizaci bělského kněze Mgr. Kamila Škody. Vstupné dobrovolné.

 

Podrobnosti

Datum:
3 prosince
Čas:
14:30–18:00

Místo konání

Bělá pod Bezdězem, náměstí
Masarykovo náměstí + Google Mapa